ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΩΝ

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΣΥΓΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΕΑΡΙΝΟΥ 2023-2024 (νέο)

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΣΥΓΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΕΑΡΙΝΟΥ 2023-2024 (ΝΕΟ)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΟΤΡΟΦΙΩΝ DUO-Korea 2024

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΟΤΡΟΦΙΩΝ DUO-KOREA 2024

Θέσεις σε επιδοτούμενα προγράμματα για νέους/ες σπουδαστές/τριες Αγγλικής Φιλολογίας

ΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΕΟΥΣ/ΕΣ ΣΠΟΥΔΑΣΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ

Προκήρυξη υποτροφιών "Θεοδωρίδειου Κληροδοτήματος Εκπαιδευτικών"

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΥΠΟΤΡΟΦΙΩΝ "ΘΕΟΔΩΡΙΔΕΙΟΥ ΚΛΗΡΟΔΟΤΗΜΑΤΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ"

ΔΡΟΜΕΙΣ Ε.Κ.Π.Α. /"ΒΑΔΙΖΩ-ΤΡΕΧΩ-ΕΥ ΖΩ"

Προκηρύξεις υποτροφιών κληροδοτημάτων ΙΚΥ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΥΠΟΤΡΟΦΙΩΝ ΚΛΗΡΟΔΟΤΗΜΑΤΩΝ ΙΚΥ

Πρόσκληση σε υβριδική ημερίδα Translating Europe Workshop: «Ήπιες Δεξιότητες στη Μετάφραση και τη Διαπολιτισμική Επικοινωνία» (11/04/2024)

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΥΒΡΙΔΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ TRANSLATING EUROPE WORKSHOP: «ΗΠΙΕΣ ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ ΣΤΗ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΑΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ» (11/04/2024)

Η Αντιπροσωπεία της Ευρωπαϊκής Επιτροπής στην Ελλάδα και το Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης διοργανώνουμε υβριδική ημερίδα Translating Europe Workshop με θέμα «Ήπιες Δεξιότητες στη Μετάφραση και τη Διαπολιτισμική Επικοινωνία» στις 11 Απριλίου 2024 (10.00-17.00).

Το εργαστήριο απευθύνεται σε...

Ανακοίνωση και ύλη κατατακτηρίων εξετάσεων ακαδημαϊκου έτους 2024-2025

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΚΑΙ ΥΛΗ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2024-2025

Ανακοίνωση αποτελεσμάτων σχετικά με τις αιτήσεις  για αλλαγή κλιμακίου (τμήματος) για το εαρινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2023-2024