[CIVIS] - OCEAN LAW AND GOVERNANCE VIRTUAL COURSE

Στο πλαίσιο των εκπαιδευτικών δράσεων του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου του CIVIS, συνδιοργανώνεται από το ΕΚΠΑ και το Πανεπιστήμιο της Μασσαλίας (Aix Marseille Université) τo διαδικτυακό μάθημα με τίτλο: "Ocean law and governance". Πρόκειται για μια σειρά διαδικτυακών σεμιναρίων που απευθύνονται σε φοιτητές, ακαδημαϊκούς και διοικητικό προσωπικό των ιδρυμάτων του CIVIS, παρέχοντας δωρεάν διαδικτυακή εκπαίδευση με έμφαση στο διεθνές δίκαιο της θάλασσας και στα ζητήματα διακυβέρνησης.

Τίτλος: "Ocean law and governance" Virtual Course

Θεματική ενότητα CIVIS: "Κλίμα, Περιβάλλον, Ενέργεια"
Ποιους αφορά: Προπτυχιακούς, Μεταπτυχιακούς φοιτητές, Υποψήφιους Διδάκτορες, Ακαδημαϊκούς και Διοικητικό Προσωπικό
Πεδία Σπουδών: Δεν υπάρχουν περιορισμοί πεδίου σπουδών
Προθεσμία υποβολής αιτήσεων: έως 1 Μαρτίου 2023
Αιτήσεις: Με αποστολή e-mail στην ηλεκτρονική διεύθυνση: inscription.colloque.ceric@gmail.com
Format μαθήματος: Διαδικτυακά σεμινάρια (συνολικής διάρκειας 5 ημερών, 2ωρης παρακολούθησης ανά ημέρα)
Γλώσσα μαθήματος και διδασκαλίας: Αγγλικά (Β2)
Ημ/νιες διεξαγωγής σειράς σεμιναρίων: 27-31 Μαρτίου 2023
Επικοινωνία: Για τυχόν ερωτήσεις και απορίες, μπορείτε να απευθυνθείτε στην ηλεκτρονική διεύθυνση: pascale.ricard@univ-amu.fr

Για περαιτέρω πληροφόρησή σας, μπορείτε να δείτε το επισυναπτόμενο πρόγραμμα, αλλά και τις αναλυτικές πληροφορίες του μαθήματος στην επίσημη ιστοσελίδα του CIVIS, στην κατηγορία Students/CIVIS Courses.

Εκ μέρους του γραφείου του CIVIS στο ΕΚΠΑ

-----------------------